Zajímavosti

Článek na idnes: Nenechte si kazit krásné počasí zápachy z odpadů, existují účinné přípravky

Většina majitelů nemovitostí, ať již rodinných domků, chalup nebo chat, řeší zejména v době proměnlivého počasí letních měsíců nepříjemný problém. Jsou jím zapáchající septiky, žumpy a jiné jímky. Zápach způsobují hnilobné procesy, které v těchto zařízeních probíhají. Nejhůře jsou na tom suchá WC.

Pokračujte ve čtení na idnes.cz

Co jsou to vlastně Enzymy?

Enzymy patří k poměrně mladým objevům, a přestože je to JEN něco málo přes sto let, co se jimi začali vědci zabývat, dnes jich známe několik tisíc druhů. Enzymy jsou ve své podstatě bílkoviny. Jejich hlavním charakteristickým rysem je, že dokáží působit již ve velmi malém množství. Jsou to biokatalyzátory, tzn., že snižují vstupní energii reakce tak, aby mohla proběhnut, navíc reakci urychlují.

Číst více

Článek na e-voda.cz

Enzymy nabízejí biologickou cestu a čistější řešení oproti chemické syntéze určitých průmyslových produktů. V posledních 10 letech se velmi dobře uplatnily čistící efekt v odpadních vodách a odpadních systémech. Enzymy jsou eko-efektivní; spotřebují méně vody, méně surovin, méně energie a neposlední řadě nepotřebují kyslík. Pracují v bezkyslíkatém prostředí, na rozdíl od baktérií. Dopad na životní prostředí je minimalizován, zatímco jsou vyráběny produkty za nižší náklady.

Pokračujte ve čtení na e-voda.cz

Prohlédněte si náš nový leták na přípravek Trepsan

Podívat se na leták